Porównywarka lokat

0
163

Coraz więcej powstaje stron internetowych porównujących lokaty bankowe istniejące na rynku. Duża liczba nowych klientów sprawia, że zainteresowanie porównaniem lokat w banku będzie stale wzrastać, gdyż daje to komfort większej wiedzy bez konieczności wychodzenia z domu.

Rankomat

Jednym z najbardziej popularnych portali porównującym zarówno lokaty jak i ubezpieczenia jest rankomat. Strona zawiera szczegółowe dane odnośnie dostępnych ofert dla klientów i posiada aktualne dane o wielu istotnych wskaźnikach finansowych. Ranking lokat podaje trzy najkorzystniejsze lokaty bankowe z możliwością podglądu pełnego rankingu. Serwis opiera się przy swojej ocenie o takie dane jak zakres kwoty, oprocentowanie i okres trwania lokaty bankowej. Najczęściej zakres kwot oparty jest na podstawie sum takich jak 500 zł do 20000 złotych, oprocentowanie sięga 3%, a okres na jaki zakładana jest lokata oscyluje w granicach trzech miesięcy.

Reklamy

Porównywarki internetowe charakteryzują się tym, że aby utrzymać się na rynku powinny posiadać źródło dofinansowania. Jednym z nich są reklamy, które w formie banerów reklamowych wyświetlają się na stronie i zachęcają klienta do skorzystania z najlepszej oferty. Takie właśnie strony stanowią najlepszy przykład na to, że można skutecznie się zareklamować bez konieczności tylko i wyłącznie obecności w reklamach telewizyjnych.

Informacje dodatkowe

Na porównywarkach internetowych można znaleźć także bardzo wiele dodatkowych informacji związanych z instrumentami finansowymi jak lokaty bankowe, kredyty konsolidacyjne czy karty kredytowe. Jest to bardzo przydatne źródło wiedzy tym bardziej, że takie informacje często są niezbędne dla niejednego klienta, który chce dużo więcej się dowiedzieć o swojej przyszłości finansowej. Często w takich artykułach zawarta jest wiedza ekspercka bardzo potrzebna osobom słabo zorientowanym w sprawach finansowych.

Dodatkowa pomoc

Porównywarki internetowe umożliwiają uzyskanie dodatkowej pomocy od konsultantów na tematy ściśle związane z tematyką, której dotyczą strony internetowe. Najczęściej są to bardzo profesjonalne porady osób odpowiednio przeszkolonych w zakresie doradztwa finansowego. W dobie cyfryzacji taka pomoc może odbywać się zarówno telefonicznie jak i drogą e-mailową czy w formie wideokonferencji. Szczególnie ta ostatnia forma staje się coraz bardziej popularna, gdyż najlepiej oddaje kontakt z drugą osobą i jest coraz częściej stosowana. Coraz więcej informacji pojawia się również na portalach internetowych takich jak facebook czy twitter. To właśnie takie strony zyskują coraz większe uznanie rzeszy klientów tym bardziej, że to tam odbywa się dzisiaj głównie życie towarzyskie wielu setek, tysięcy osób w każdym wieku, którzy mogą stanowić doskonałą grupę docelową dla wielu banków oferujących swoim klientom lokaty bankowe i inne propozycje finansowe.

Zobacz także:  Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu gotówkowego?

Porównywarki kredytowe udzielają też wielu porad z zakresu dobrej lokaty i tego czym musi się charakteryzować najlepsza lokata bankowa.