Kredyty dla osób prywatnych oraz dla firm

0
235

Kredyty gotówkowe możemy podzielić na kilka grup, w zależności od tego, czy przygotowano je dla klienta indywidualnego czy firmy. Przyjrzyjmy się tym, oferowanym przede wszystkim indywidualnemu klientowi. Jednym z najbardziej popularnych kredytów gotówkowych oferowanych na rynku, jest kredyt konsumpcyjny. Nazywany bywa również pożyczką gotówkową. Otrzymane pieniądze w tym przypadku możemy przeznaczyć praktycznie na każdy cel- remont domu czy auta, a nawet zakup nowych mebli czy wyjazd na wakacje. Kredyt konsumpcyjny w tej materii nie posiada żadnych ograniczeń. Kwota, jaką możemy otrzymać przy okazji tego rodzaju kredytowania, również jest niebagatelna, bo wnioskować można o kwoty sięgające nawet 200.000 złotych. Kredyt dopasowywany jest do każdego klienta indywidualnie, a przy okazji cechuje go bardzo korzystne oprocentowanie. Kolejnym walorem kredytów konsumpcyjnych będzie z pewnością banalnie prosta procedura jego przyznawania. Koniecznością jest tu jednak posiadanie pozytywnej historii kredytowej, stałego zatrudnienia i regularnych wpływów wynagrodzenia na nasze konto. Kredyt spłacany jest w systemach ratalnych lub jednorazowo. Wiele banków oferuje także liczne promocje, zwalniające często z niektórych opłat.

Ile banków tyle możliwości

Najkorzystniejsze kredyty gotówkowe przyznawane są przez T-Mobile Usługi Bankowe – możemy tam otrzymać kredyt do 200 000 złotych, bez konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających nasze dochody. Nie musimy nawet osobiście stawić się w banku, wystarczy wypełnienie formularza online. Kredyt ten możemy uzyskać na 10 lat, a co najważniejsze, bank w tym przypadku akceptuje różne źródła dochodu, co w innych placówkach nie jest już taką oczywistością. Kolejną gratką dla kredytobiorców może być oferta PKO Banku Polskiego. Tam z kolei możemy wnioskować o kredyt do 120.000 złotych. Ten z kolei musimy spłacić maksymalnie do 8 lat od chwili jego otrzymania. Bank PKO wyszedł jednak na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i zdecydował, że jeśli spłacimy go wcześniej, unikniemy wszelkich opłat prowizyjnych, co może być magnesem na spragnionych szybkiej gotówki pożyczkobiorców. Jakby tego było mało, w razie konieczności możemy bez najmniejszego problemu odłożyć nawet o 3 miesiące jego spłatę. Ostatnią równie ciekawą propozycją, może być oferta przygotowana przez Getin Bank. Kredyt do 200.000 dla każdego, kto ukończył 18 rok życia. Tu z kolei musimy oddać pożyczone pieniądze w okresie do 10 lat. Getin Bank gwarantuje ekspresową decyzję oraz równie szybkie uwolnienie środków z kredytu.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy jak go uzyskać

Kredyty konsumenckie

Kredytem, który dość często mylony jest z konsumpcyjnym, jest kredyt konsumencki. Rzeczywiście nazwy bardzo podobne, lecz sama struktura i sposób przyznawania znacznie się od siebie różnią. Kredyt konsumpcyjny przede wszystkim nie posiada definicji prawnej. Odnosi się do sposobu wydawania otrzymanych środków. Kredyt konsumencki z kolei jest już chroniony prawem, jakim jest ustawa o kredycie konsumenckim. Określa ono wszelkie prawa jak również obowiązki każdego kredytobiorcy. O kredyt konsumencki może starać się osoba fizyczna, czyli konsument, do kwoty maksymalnej, wynoszącej 255.550 złotych. Ustawa o kredycie konsumenckim generuje bardzo czytelne informacje dotyczące uzyskanego kredytu. Kredyty gotówkowe mają bowiem do siebie, że choć wiele osób się o nie stara, niestety nie każdy zna zasady ich przyznawania. Jeśli jednak dojdziemy do wniosku, że otrzymany kredyt nie będzie nam jednak potrzebny, istnieje możliwość jego zwrotu. Musimy to jednak zrobić w terminie nie dłuższym, niż 14 dni.