Kredyt samochodowy dla osób fizycznych

0
213

Według ogólnodostępnych statystyk wynika, że średnia wartość samochodu, który posiada statystyczny Polak wynosi około 21 tysięcy złotych. Statystyki te wykazują również, że Polacy posiadają oszczędności, które wynoszą średnio dwukrotność najniższej pensji. Posiadane oszczędności nie umożliwiają polakom zakupu samochodu bezpośrednio za gotówkę. Dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad skorzystaniem z produktu bankowego, jakim jest kredyt samochodowy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o tym kredycie.

Informacje o kredycie samochodowym

Kredyty samochodowe oferują przede wszystkim banki komercyjne. Mówiąc bardziej ściśle jest to kredyt celowy, dzięki któremu możliwe jest nabycie pojazdu mechanicznego bez posiadania własnych oszczędności. Banki udzielają tego rodzaju kredytu także na zakup motocyklu, skutera, ciągnika, a nawet quada. Niemniej jednak kredyt samochodowy może zostać wykorzystany tylko i wyłącznie na zakup pojazdu mechanicznego. Coraz częściej banki, aby mieć pewność, że pieniądze przeznaczone są na ten cel udzieloną kwotę kredytu przelewa bezpośrednio na konto sprzedawcy. Jedynym obowiązkiem kredytobiorcy jest terminowe spłacanie comiesięcznych rat kredytu. Aby dostać taki kredyt samochodowy należy swój cel dokładnie udokumentować. Dlatego w banku będzie trzeba okazać potwierdzenie nabycia auta. Osoby fizyczne winne, zatem przedstawić umowę kupna sprzedaży samochodu, gdzie wykazana będzie jego wartość.

Kredyt samochodowy na chwilę obecną to najkorzystniejsza oferta bankowa. Jest on udzielany na preferencyjnych warunkach, co w rzeczywistości oznacza, że jest tańszy od standardowego kredytu gotówkowego. Dzieje się tak za sprawą tego, że nowo zakupiony pojazd mechaniczny staje się zabezpieczeniem zaciągniętego kredytu. Nie można też pominąć faktu, że pomimo zabezpieczenia kredytowego i tak przyszły kredytobiorca jest weryfikowany w bazie BIK. Dzięki temu ryzyko kredytowe jest zmniejszone do minimum. Jeśli chcemy wiedzieć ile mniej więcej będzie wynosić miesięczna rata kredytu samochodowego warto skorzystać z darmowych kalkulatorów kredytowych, które dostępne są w sieci internetowej. Dzięki temu najszybciej dowiemy się, czy dla przyszłego kredytobiorcy takie zobowiązanie finansowe jest w ogóle opłacalne. Jeśli tak możemy udać się do banku, gdzie złożymy stosowny wniosek kredytowy.

Zobacz także:  Zabezpieczenie kredytu.