Kredyt bez zaświadczeń?

0
244

Współcześnie cokolwiek byśmy nie załatwiali czeka nas góra papierkowej roboty(podpisy, czytanie itd.). Każda instytucja ma swoje procedury, co wymaga przetwarzania danych, licznych podpisów czy oczekiwania na decyzje.

Instytucje finansowe mają świadomość, że zdobycie licznych zaświadczeń czy wypisywanie wniosków może skutecznie zniechęcić klienta do skorzystania z ich oferty. Z tego powodu istnieje tendencja do ograniczania wszelkich formalności do minimum. Dlatego też coraz bardziej popularne stają się kredyty bez zaświadczeń, czyli bez zaświadczeń o dochodach i zbędnych formalności. Są one reklamowane jako szybki dostęp do gotówki dla każdego.

Zazwyczaj wystarczy być osobą pełnoletnią i posiadać dowód osobisty. Czasem dodatkowym wymogiem jest brak negatywnej historii w takich centrach jak bik, big lub krd. Kredytu możemy szukać w różnych placówkach i w wielu z nich będzie można otrzymać kredyt bez zaświadczeń. Jedną z cech charakterystycznych tego kredytu jest fakt, że pożyczone pieniądze można użyć zgodnie z własnymi potrzebami.

Do największej wady tego typu kredytów należy wysokie oprocentowanie, gdzie RRSO znajduje się na poziomie od 7 do 40%. W przypadku kredytów, gdzie brak będzie jakichkolwiek zaświadczeń o pracy oprocentowanie będzie bliżej górnych wartości maksymalnych. Dodatkowo przypuszczalnie bez zaświadczeń nie otrzymamy tak wysokiej sumy kredytu, na jaki liczyliśmy.

Kredyty bez zaświadczeń oferują takie instytucje finansowe jak T-mobile Usługi Bankowe, Alior Bank, EuroBank, Santander Consumer Bank, BGŻ BNP Paribas, Bank BPH, Mbank, Getin Bank, Millennium Bank czy Credit Agricole. Wszystkie oferty można porównać pod względem kwoty kredytu, czasu jego spłaty, prowizji i oprocentowania.

Często kredyty gotówkowe bez zaświadczeń są w promocji, co pozwala na uzyskanie kredytu na preferencyjnych warunkach. Jeszcze jedna opcja przemawia za kredytami bez zaświadczeń. Korzystając z internetu można uzyskać dodatkowe korzyści jak 0% prowizji, obniżone oprocentowanie w porównaniu do standardowego, gwarancja najniższego oprocentowania, brak opłat, otrzymanie gotówki nawet w 1 dzień i inne atrakcyjne właściwości kredytu.

Każdego dnia bombardują nas reklamy kredytów bez zaświadczeń, czy jest to jednak realne znając zamiłowanie banków do formalności? Ofert te nie pozwalają wziąć kredytu każdemu, gdyż klient każdorazowo wypełnia oświadczenia o dochodach i numer telefonu do osoby wypłacającej wynagrodzenie i dopiero po potwierdzeniu tych wiadomości jest oceniana zdolność kredytowa osoby chcącej kredyt bez zaświadczeń. Jest to na pewno oszczędność czasu i formalności, których jednak nie likwiduje w całości.

Jedyną realną propozycję kredytu bez zaświadczeń możemy otrzymać od banku, gdzie wpływają regularnie nasze dochody i na tej podstawie bank ocenia naszą zdolność kredytową. Możliwe jest także uzyskanie takiego kredytu, gdy niedawno spłaciliśmy na czas w danej instytucji zobowiązanie i dokumentacja kredytowa jest wciąż aktualna.