Formalności przy kredycie gotówkowym

0
43

Po zadłużenie konsumpcyjne nie musisz zgłaszać się już bezpośrednio, stacjonarnie do banku detalicznego. Wystarczy już przekierowanie kredytu gotówkowego online na własny rachunek osobisty. Jak wyglądają standardowe formalności przy obsłudze kredytu gotówkowego i czy musisz się czymś martwić w kwestiach zabezpieczenia danych osobowych?

Prawidłowe wypełnienie wniosku kredytowego, ale niekoniecznie samodzielnie

Podstawa to oczywiście prawidłowo wypełniony wniosek o kredyt gotówkowy. Już na tym etapie masz kilka możliwości działania, a mianowicie samodzielne uzupełnienie wniosku i przesłanie go online lub kontakt z niezależnym doradcą, który oceni Twoje szanse na zadłużenie w danej placówce. Drugie rozwiązanie cechuje wyższa wydajność z prostego powodu. Każdy złożony o kredyt gotówkowy wniosek niejako wymusza analizę zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Przy składaniu wielu zapytań narażasz się na dodatkowe pytania, nawet ograniczenie punktacji (wyższe ryzyko obsługi niepewnego, możliwe zdesperowanego ekonomicznie klienta). Wnioski o kredyt gotówkowy najlepiej składaj w pewnych odstępach. Nie śpiesz się. Banków w Polsce trochę działa, a nie musisz zawsze celować w standardową, tylko bardziej promocyjną, sezonową ofertę.

Problematyka dowodu osobistego

Podstawowe źródło danych osobowych dla banku to oczywiście dowód osobisty i tutaj pojawiają się delikatne problemy. Ze względu na intensywne wycieki danych osobowych w różnych źródłach kredytobiorcom poleca się uruchomienie zweryfikowanego konta w Biurze Informacji Kredytowej. Dlaczego to takie istotne? Na koncie BIK zobaczysz zakładkę umożliwiającą zastrzeżenie danych z dowodu osobistego. Przez BIK możesz również obserwować zapytania występujące na rynku kredytowym związane właśnie z Twoimi danymi. To duża, długoterminowa ochrona i ekonomiczna i psychiczna. Chociaż banki dysponują całkiem solidnymi metodami weryfikacji to dalej w instytucjach finansowych występuje typowy błąd ludzki, nawet w niektórych przypadkach zamierzony. Jeżeli chcesz spokojnie korzystać z kredytów gotówkowych najlepiej przekieruj się do konta w BIK.

Wiele informacji bank uzyskuje z zaświadczenia o zarobkach

Kolejne formalności dotyczą przekazania zaświadczenia o zarobkach. Po zaświadczenie o zarobkach idziesz do pracodawcy, a najczęściej bezpośrednio do księgowej, a to może powodować pewne opóźnienia. Musisz je założyć zawczasu, żeby nie stracić dobrej propozycji kredytu gotówkowego. Banki oczywiście rozumieją pojawiające się opóźnienia i dają klientom wystarczająco dużo czasu na uzupełnienie dokumentacji. Z zaświadczenia o zarobkach wynika, gdzie pracujesz i na jaki rodzaj i termin umowy. Preferencja banków to umowa o pracę na czas nieokreślony.

Dodatkowe formalności, ale nie zawsze spotykane

W przypadku wyższych kwot zobowiązania konsumpcyjnego bank może poprosić o uzupełnienie dokumentacji zgodą współmałżonka, chociaż zdarza się to stosunkowo rzadko. Bank musi rozpoznać również strukturę wydatków, a nie tylko dochodów. Proces analizy zdolności kredytowej jest obowiązkowy dla każdego kredytobiorcy.